Οι Lesvos Runners στον 7ο Ημιμαραθώνιο Καλλονής

By Απριλίου 04, 2023

Έγιναν με επιτυχία την περασμένη Κυριακή 2 Απριλίου οι αγώνες του 7ου Ημιμαραθώνιου Καλλονής ‘Ε. Μουφλουζέλλης’, που οργανώθηκαν από τον Αρισβαίο Καλλονής. Οι αγώνες περιελάμβαναν ημιμαραθώνιο δρόμο 21,1 χιλιομέτρων και αγώνα 6 χιλιομέτρων. Οι διαδρομές ήταν στον κάμπο της Καλλονής με εκκίνηση-τερματισμό στην πλατεία Καλλονής. Ο Σύλλογος Δρομέων Λέσβου-Lesvos Runners συμμετείχε με πολλά μέλη του που ολοκλήρωσαν επιτυχώς τους αγώνες και κατέλαβαν τις περισσότερες θέσεις στο βάθρο των νικητών.

Την ίδια μέρα, ο Κώστας Χουβαρδάς, μαραθωνοδρόμος με πολλές επιτυχίες και μέλος των Lesvos Runners, κατέλαβε την πρώτη θέση στον ημιμαραθώνιο αγώνα σκυταλοδρομίας του ‘Δρόμου του Γιοφύριου’ που έγινε στην Άρτα και οργανώθηκε από τον τοπικό Σύλλογο Δρομέων Άρτας.

Ο Σύλλογος συγχαίρει τα μέλη του για τη συμμετοχή στους αγώνες, ιδιαίτερα όσες και όσους διακρίθηκαν και εύχεται καλή αποκατάσταση!